Czy mężczyzna ze sporą ilością „nadprogramowych” kilogramów może dobrze wyglądać? Oczywiście, że tak! Przestrzegając kilku prostych zasad możesz świetnie się prezentować na co dzień i zarazem dobrze czuć w swoim ciele. W niniejszym artykule przedstawiamy sprawdzone porady stylizacyjne, które spowodują że będziesz lepiej postrzegany i poczujesz się atrakcyjniejszy. Za pomocą ubioru można naprawdę zdziałać „cuda”. Zapraszam do krótkiej lektury ;).
Wiosna, lato, jesień, zima… Niezależnie od pory roku, każdy z nas musi być dobrze przygotowany na nieustannie zmieniające się warunki pogodowe. Śnieg, wiatr czy deszcz dość często nas nawiedzają w naszym kapryśnym, europejskim klimacie.
„Puszysty” pan w niemodnych, „workowatych” spodniach z niebezpiecznie opuszczonym stanem, to nadal dość często spotykany widok na ulicach.
Wśród osób z rozmiarem XXL wciąż pokutuje mit, że szerokie, „luźne” ubrania optycznie wyszczuplają sylwetkę. Niestety skutek tego jest odwrotny do zamierzonego… Wbrew pozorom, garderoba „obfitszego” mężczyzny wcale nie musi być nudna i staroświecka. Odpowiedni fason może skutecznie zakamuflować niedoskonałości. Dowiedz się jakie spodnie są najodpowiedniejsze dla panów z rozmiarem XXL.
Bycie „puszystym” wcale nie oznacza noszenia obszernych, staroświeckich ubrań sprzed dekady oraz rezygnacji ze stylowej, modnej odzieży.
Warto przytoczyć tutaj przykłady sławnych osób z show-biznesu, np. Russela Crowe czy Gerarda Depardieu, stanowiących doskonały wzór do naśladowania w kwestii prezencji, mimo rozmiaru XXL. Niestety osoby „z brzuszkiem” często popełniają zasadnicze błędy przy doborze odzieży, kierując się licznymi mitami oraz stereotypami na temat masywniejszej sylwetki...
Gdy podczas przeglądania oferty internetowego sklepu natchniesz się na część garderoby, która Ci się spodoba i zdecydujesz się na jej zakup, zwróć uwagę na kilka aspektów, aby po otrzymaniu przesyłki być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu.
Przygotowaliśmy ten mini-poradnik, czyli zbiór 5 podstawowych zasad, którymi warto się kierować, aby być w pełni zadowolonym z zakupionego towaru, naszej oferty i obsługi.
1. Zawsze sprawdzaj wymiary podane w opisie! Każdy produkt zawiera opis, w którym podano wymiary - kluczowe parametry produktu. Najlepszym sposobem na trafiony zakup jest porównać podane przez nas wymiary, z wymiarami odzieży jaką się posiada i na podstawie tego dokonać zakupu. Zawsze przed wysyłką weryfikujemy i sprawdzamy, czy to co wysyłamy do Ciebie jest zgodne z tym co podaliśmy w opisie (z zachowaniem niewielkiej tolerancji, wynikającej z dokładności naszego i Twojego pomiaru).
2. Mierz ubrania, a nie siebie! Bardzo ważne jest aby mierzyć odzież rozłożoną, a nie brać wymiarów z samego siebie, ponieważ wówczas robimy to nieprecyzyjnie. Zmierz swoje ulubione ubrania (w razie niejasności, zapraszamy do naszego blogu, gdzie znajdziesz dokładne informacje jak to robić), sugeruj się nimi przy zakupie ubrań i szukaj tych zbliżonych wymiarami do tego co już masz.
3. Nigdy nie sugeruj się tylko rozmiarami producenta. Różni producenci mają różne rozmiarówki. Dla jednej firmy rozmiar koszuli 3XL oznaczać będzie 120cm obwód w klatce piersiowej, a dla drugiej 130cm, co oznacza aż 10cm różnicy. Dlatego rozmiarem można oszacować zakres ubrań wśród których będziesz szukał dla siebie produktu, natomiast w końcowym rozrachunku należy opierać się o wymiary podane w opisie produktu.
4. Uważaj na kolory! Na zdjęciach mogą one nieznacznie odbiegać od rzeczywistych ze względu na ustawienia monitora i światła podczas robienia zdjęć. Co nie oznacza, że jeśli kupisz granatowy sweter to otrzymasz czarny – ,,nieznacznie ‘' znaczy, że odcień danej rzeczy może się różnić od tego na zdjęciu +/- o dwa tony.
5. Zwróć też uwagę na skład surowcowy, czyli na to, co z czego zostało wykonane. Ubrania, które mają w składzie np. elastan są bardziej miękkie w dotyku, ciągliwe i dopasowują się do kształtów ciała bardziej niż inne.
Na naszym blogu znajdziesz inne zakupowe i modowe porady. Zapraszamy!
Jak kupować spodnie przez internet?
Najważniejszą sprawą są pomiary. Po prostu weź spodnie, które są na Ciebie dobre i wygodne, po czym rozłóż je na stole.
Pomiaru pasa dokonaj nakładając na siebie równo pasek tylni oraz przedni. Na poniższym zdjęciu pokazuję prawidłowy pomiar. Tu jest 55 cm x 2 = 110cm. Czyli zamówisz spodnie 110 cm w pasie lub podasz wymiary w calach, czyli w tym przypadku W 44. Pomiar pasa na aukcjach w tabeli rozmiarów oznaczany jest literą A.
Pokażę Ci najczęściej popełniany błąd przy mierzeniu spodni
Na zdjęciu powyżej są źle zmierzone spodnie. Wynik pomiaru wyjdzie o około 2 rozmiary mniejszy niż w rzeczywistości co skutkuje tym, że nie będziesz zadowolony z zakupów, bo przyślą Ci za małe spodnie.
Kolejny pomiar to szerokość w biodrach często oznaczana literą B na aukcjach. Płasko, swobodnie rozłóż spodnie i zmierz długość około 5 cm powyżej kroku.
Następną mierzoną jest wysokość stanu oznaczana literą G. Ten pomiar jest traktowany ,,po macoszemu’’ ale to od tej wartości zależy czy spodnie nie będą się zbyt nisko zsuwały podczas siadania, kucania czy schylania się. Jeżeli masz spodnie, które z Tobą nie współgrają w tych kwestiach to wybierz takie z dłuższym stanem choćby o parę centymetrów a poczujesz różnicę w komforcie podczas użytkowania.
Bardzo często popełnia się błąd również przy podawaniu długości spodni. Zwykle standardowym rozmiarem jest długość L32, która jest odpowiednia przy wzroście do około 176cm. (Jest również L30 dla osób do około 170 cm wzrostu. Dalej mamy L34 dla wzrostu do około 182cm, L36 dla osób do około 188cm a powyżej to już L38). Żeby zmierzyć długość jaka odpowiada pod dany wzrost osoby mierzy się długość wewnętrzną nogawki oznaczana literą E.
Często mylnie mierzymy długość całkowitą spodni mierząc zewnętrzną nogawkę. Taki pomiar też wprowadza w błąd, bo w zależności od długości stanu będą różnice w pomiarze długości nogawek. Może być na przykład wysoki stan a nogawki -jak się okaże po przymierzeniu - będą za krótkie. Bezpieczniej zmierzyć (jak wyżej) długość wewnętrzną, bo właśnie na tej podstawie jest wyrażona wartość L, czyli np.L.30 lub L.32 i tak dalej. Miara zewnętrznej długości nogawki oznaczana jest literą F.
Ważna jest szerokość nogawki w udzie oznaczana literą C na aukcjach. Materiał musi być dokładnie rozłożony a pomiaru dokonujemy na wysokości kroku.
Jest jeszcze kolejny pomiar – długość na dole nogawki. Nie każdy chce mieć spodnie zwężane ku dołowi albo poszerzane. Warto zmierzyć długość dolnej nogawki na spodniach, które mamy i zderzyć z wymiarem spodni jakie chcemy kupić.
Mam nadzieję, że wyczerpująco opowiedziałem jak dokonywać pomiaru spodni. Jeżeli chcecie coś dodać zapraszam do komentarzy.